YAPAY ZEKA VE 5G TEKNOLOJİLERİ IFA 2019'DA BOY GÖSTERECEK

Bu yıl 59’uncusu düzenlenen IFA 2019, Almanya’nın başkenti Berlin'de yarın ziyaretçilerini ağırlayacak. Bin 939 firmanın yeni teknoloji ürünlerini sergileyeceği ve 11 Eylül'e kadar devam edecek fuarı binlerce kişinin ziyaret etmesi umut ediliyor. Geçen yılki fuara bin 814 şirket ve 244 bin ziyaretçi katılmıştı.

2018’de suni zekâ, ekran gerçekliği artırılmış yeni tasarım televizyonlar ve enerji tasarruflu cihazların öne çıktığı fuarda bu yıl da yapay zekâ, akıllı evler, sesli komut ve 5G cihazların ilgi görmesi umut ediliyor. Bu yıl fuar katılımcılara yapay zekâ mevzusunda yenilikçi eğilimleri izleme, karşılaştırma, yeni ürün ve teknolojilerle tanışma fırsatı sağlarken, sesli komutlu ve 5G’nin yoğun olduğu yenilikçi ürünleri kullanma imkanı da tanıyacak.
Bu yıl ‘verinin gücü’ üzerine sempozyumlar düzenlenecek. Çığır açan teknolojilerin dijital geleceğimizi iyi mi değiştireceğine ve şekillendireceğine yönelik oturumlar yapılacak. Ayrıca, uzmanlar ve şehirleri yönetenler otomobilde yaşanmış olan değişimle geleceğin hareketliliğini masaya yatıracak ve ulaşımda son teknolojilerin insanların hayatlarını, işlerini ve sürüş alışkanlıklarını iyi mi etkileyeceği konusunda da görüş alışverişinde bulunacaklar.

Suni zekâ ve 5G teknolojileri IFA 2019’da boy gösterecek

ODAK NOKTASI OLACAK
Küresel tüketici elektroniği pazarı hakkında basın mensuplarına informasyon veren IFA’yı organize eden Tüketici ve İletişim Elektronik Birliği (gfu) Yönetim Kurulu Başkanı Hans-Joachim Kamp, bu yıl tüketici elektroniği pazarının, geçen yıla nazaran yüzde 1.8 düşerek yıl sonucunda 740 milyar dolara gerilemesinin beklendiğini söyledi.
Tüketici elektroniği pazarının Brexit, küresel ticaret savaşı ve birçok ülkede ekonomik zayıflığa karşın sağlam durduğunu belirten Hans-Joachim Kamp, “Bu yıl yapay zekâ, sesli komut ve 5G teknolojileri fuarın odak noktası olacak. IFA 2019 doğru zamanda gerçekleştiriliyor” dedi.

FUARDA TÜRK RÜZGÂRI ESECEK
Dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarlarından IFA 2019’da, Çin, güney Kore ve Japon şirketlerin ağırlığı görülürken, fuarda Türk rüzgarı da esecek. Türkiye’den Vestel, Arzum, Simfer, Esco, Silverline, Kumtel, fukara, Grunding ve Arçelik şeklinde firmalar da yeni ürünleriyle fuarda yerini alacak. Ayrıca, Arçelik Üst Yöneticisi (CEO) Hakan Bulgurlu, fuarın açılış konuşmacıları içinde bulunuyor.

WhatsApp Destek