Haberler / Blog

ANKARA'DA YERALTI KAPAKLARI !

ASKİ Genel Müdürlüğü, Başkent’in bulvar, cadde ve sokaklarında rögarları, yeni tasarım rögar kapaklarıyla değiştirmeye başladı.Ankara’ya yeni rögar kapakları*rahat çalınamayacak*İstemsiz açılmayacak*55 tona kadar dayanacakStandart üstü yük ve çevresel etkenlerle kırılan ..

Devamı
E - HACİZ

Gelir İdaresi Başkanlığınca vergi borçlularına yönelik pilot olarak başlatılan gayrimenkulde elektronik haciz uygulamasının yıl sonuna kadar ülke genelindeki tüm vergi dairelerine yaygınlaştırılması hedefleniyor.Gelir İdaresi Başkanlığınca (GİB) vergi borçlularına ..

Devamı
YAPAY ZEKA VE 5G TEKNOLOJİLERİ IFA 2019'DA BOY GÖSTERECEK

Bu yıl 59’uncusu düzenlenen IFA 2019, Almanya’nın başkenti Berlin'de yarın ziyaretçilerini ağırlayacak. Bin 939 firmanın yeni teknoloji ürünlerini sergileyeceği ve 11 Eylül'e kadar devam edecek fuarı binlerce kişinin ziyaret etmesi umut ediliyor. Geçen yılki fuara bin 8 ..

Devamı
HUAWEİ ' FREEBUDS III  '

Huawei, yeni FreeBuds 3 kablosuz stereo kulaklıklarını Berlin’deki IFA 2019 teknoloji fuarında duyurdu. Özel Kirin A1 yongasıyla güçlendirilen FreeBuds 3, bakın nasıl görünüyor, hangi özelliklerle geliyor? Kirin A1 çipi, giyilebilir teknolojiler pazarı için özel ta ..

Devamı
DONANIMLI İHA !

EKNOFEST kapsamında Baykar yürütücülüğünde meydana gelen harpan İHA Yarışması'nda takımlar geliştirdikleri teknolojilerle birbirini alt etmeye çalıştı.TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen ve Baykar yürütücülüğünde meydana gelen ..

Devamı
TÜRKİYE'Yİ DÜNYAYA TANITAN KURULUŞ !  ' İSMEK '

İSTANBUL (AA) - Dünyanın dört bir yanından İstanbul'a gelen yabancı uyruklu yüzlerce kişi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda (İSMEK) en çok "Yabancılar için Türkçe" branşını tercih ediyor.İSMEK'ten meydana getirilen açıklamaya gore, Nep ..

Devamı
TASARIMCI ARANIYOR

Kanada Toronto merkezli web tasarım ve stratejik danışmanlık şirketi Worldsites iş ortakları arıyor. Türkiye´de 2000 yılından bu yana bir temsilcilikle hizmet veren şirket, franchising sistemi ile bu sayıyı artırmayı hedefliyor.Türkiye´de 2000 yılından bu yana ş ..

Devamı
EĞİTİMDE ENDÜSTRİ  '4.0' - 'KODLAMA' MEKTEBİM OKULLARINDA

İSTANBUL MEKTEBİM Ortaokul ve Lise Koordinatörü Emre Orhan Mektebim öğrencilerinin 'Kodlama', 'Küresel Farkındalık', 'Finansal Okuryazarlık', 'Elektronik Tasarım', 'M-Lead' ve 'E-STEM' dersleriyle geleceğe hazırlandığını söyledi.  "Günümüzün çağdaş eğitim yaklaşımı ..

Devamı