Haberler / Blog

Google alarm durumuna geçti, kapılarını resmen kapattı!

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden Google, Çin'de hızla yayılan virüs nedeniyle flaş bir karar aldı, kapılarını kapattı. Peki bu virüs nasıl yayılıyor? Bilim insanları çaresini bulabildi mi? Google, daha fazla dayanamadı ve Çin'deki ofislerini kapatmaya ka ..

Devamı
Huawei Mate 30 Pro Türkiye'de satışa çıkıyor! İşte o tarih

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei'nin uzun süredir merakla beklenen yeni amiral telefonu Huawei Mate 30 Pro, nihayet Türkiye'de telefon pazarına giriyor. Peki yeni amiral telefon ne zaman satışa sunulacak? Hangi özelliklerle gelecek? Google Play servisleri bu tele ..

Devamı
E - HACİZ

Gelir İdaresi Başkanlığınca vergi borçlularına yönelik pilot olarak başlatılan gayrimenkulde elektronik haciz uygulamasının yıl sonuna kadar ülke genelindeki tüm vergi dairelerine yaygınlaştırılması hedefleniyor.Gelir İdaresi Başkanlığınca (GİB) vergi borçlularına ..

Devamı
YAPAY ZEKA VE 5G TEKNOLOJİLERİ IFA 2019'DA BOY GÖSTERECEK

Bu yıl 59’uncusu düzenlenen IFA 2019, Almanya’nın başkenti Berlin'de yarın ziyaretçilerini ağırlayacak. Bin 939 firmanın yeni teknoloji ürünlerini sergileyeceği ve 11 Eylül'e kadar devam edecek fuarı binlerce kişinin ziyaret etmesi umut ediliyor. Geçen yılki fuara bin 8 ..

Devamı
HUAWEİ ' FREEBUDS III  '

Huawei, yeni FreeBuds 3 kablosuz stereo kulaklıklarını Berlin’deki IFA 2019 teknoloji fuarında duyurdu. Özel Kirin A1 yongasıyla güçlendirilen FreeBuds 3, bakın nasıl görünüyor, hangi özelliklerle geliyor? Kirin A1 çipi, giyilebilir teknolojiler pazarı için özel ta ..

Devamı
DONANIMLI İHA !

EKNOFEST kapsamında Baykar yürütücülüğünde meydana gelen harpan İHA Yarışması'nda takımlar geliştirdikleri teknolojilerle birbirini alt etmeye çalıştı.TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında düzenlenen ve Baykar yürütücülüğünde meydana gelen ..

Devamı
TÜRKİYE'Yİ DÜNYAYA TANITAN KURULUŞ !  ' İSMEK '

İSTANBUL (AA) - Dünyanın dört bir yanından İstanbul'a gelen yabancı uyruklu yüzlerce kişi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'nda (İSMEK) en çok "Yabancılar için Türkçe" branşını tercih ediyor.İSMEK'ten meydana getirilen açıklamaya gore, Nep ..

Devamı